כיצד לבחור ליפט למוסך

 

מהו ליפט למוסך ולמה הוא משמש?

ליפט למוסך זהו מתקן הרמה מיוחד בעזרתו עובדי המוסך יכולים להציץ ל”קרביים” של הרכב וכך לאבחן ולטפל בתקלות שונות ברכב. כמובן שניתן גם לעשות בדיקות ותיקונים שונים אם נכנסים אל מתחת לרכב ללא ליפט, אך מדובר בפעולה לא נוחה הדורשת מאמץ פיזי, כך שהעבודה הופכת לפחות יעילה. באמצעות הליפט ניתן לבצע פעולות של בדיקה, אבחון וטיפול בנקל.

כיצד נבחר ליפט למוסך?

כושר העמסה, זמן וגובה הרמה – במידה ואנו מעוניינים לרכוש ליפט למוסך עלינו קודם כל להבין מה הצרכים שלנו ובהתאם לזאת לבחור בליפט אשר יענה על הצרכים שלנו באופן האופטימלי. קיים מגוון רחב של ליפטים, השוני מתבטא בכושר ההעמסה של הליפט, ישנם ליפטים בעלי כושר העמסה של כ-2-3 טונות וישנם ליפטים אשר מסוגלים להרים רכבים כבדים במיוחד כשכושר ההעמסה שלהם מגיע לעשרות טונות. כמו כן, זמן ההרמה הוא גם פרמטר שחשוב לבדוק, וגם סוג הליפט כמו אלקרו מכאני, הידראולי, מספריים ועוד.

התאמה לסוגי הרכבים במוסך – ישנם ליפטים מסוגים שונים, אם אלו ליפטים מסוג “מספריים” חלקם תומכי גחון (תחתית הרכב) וחלקם תומכי גלגלים. ישנם ליפטים המבוססים 2 עמודים המיועדים לרכבים פרטיים ומסחריים בעלי משקל קטן – בינוני וכן ליפטים על 4 עמודים אשר מיועדים לרוב לרכבים כבדים יותר כמו משאיות. מגוון הליפטים הוא רחב, כך שלכל עסק נותן שירות בתעשיית הרכב ישנו ליפט ייעודי – אם מדובר במוסך, פנצ’ריות, מכוני פרונט, עמדות דיאגנוסטיקה ועוד.

יכולת שליטה על הליפט  – אלמנט חשוב נוסף אותו עלינו לקחת בחשבון טרם הרכישה היא יכולת השליטה על הליפט. אם בעבר הליפטים עבדו על מנגנונים הידראוליים מבוססי לחץ אוויר, כיום ישנם ליפטים עם מנגנונים חשמליים, מערכת המשדרגת את יכולת השליטה וכך את נוחות העבודה עם הליפט.

התאמה לשטח המוסך – חשוב לעשות מדידה של השטח המיועד להצבת הליפט ולוודא כי המידות שלו תואמות. יש לבדוק את גובה ההרמה המקסימלי, רוחב בין הזרועות, אורך וגובה הליפט ועוד.

בטיחות – בעבודה במוסך, הנעשית עם ציוד ורכבים כבדים חשוב מאוד להקפיד על כללי בטיחות. כל ליפט חייב לכלול אמצעי הגנה הכוללים בין היתר מנגנוני בלימה והורדה מהירה בעתות חירום. כמו כן חשוב לרכוש ליפט העומד בתו תקן אירופאי להבטחת איכות הליפט ובטיחותו.

ליפט למוסך

כיצד ומהיכן נרכוש את הליפט?

 

חשוב לרכוש את הליפט מחברה אשר מתמחה באספקת מוצרים שונים למוסכים. אנחנו בעוז בת גלים בע”מ מייבאים ומשווקים מכונות שונות לכל התחומים בתעשיית הרכב החל מליפט למוסך, מכונות שטיפה לרכבים פרטיים ולאוטובוסים, מכשירים לניקוי ריפודים, מכונות שטיפה בלחץ ועוד שלל אמצעים שקשורים לעולם הרכב ולתחומים אחרים בתעשייה. במידה ואתם זקוקים לליפט אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נבין לעומק את הצרכים שלך ובהתאם נספק לך את הליפט הטוב ביותר עבורך.

 

מחפש ליפט למוסך? צור עמנו קשר ואנו נסייע לך בבחירת הליפט הטוב ביותר עבורך 1-700-701-174