ניקיון וחיטוי בתהליכי ייצור

תהליך הייצור המכני מחייב את העובדים בסביבת העבודה להתמודד מול מורכבות של חומרים ושל סביבת עבודה אינטנסיבית. "עוז בת גלים" בעלת ניסיון רב בהתאמה קפדנית של ציוד ניקוי תעשייתי עבור מגוון קווי יצור מכניים.

ניקוי רצפות ייצור באמצעות ציוד ניקוי תעשייתי ומקצועי לסביבת הייצור לבטוחה, נקייה ויעילה.

כיצד להגדיל את החיסכון, הניקיון ואיכות המוצר בייצור מכני?

סביבת עבודה מאתגרת זו, מחייבת אותנו להקפיד על תהליכים ופרקטיקות של ניקיון, על מנת לשמור על בטיחות העובדים, ועל שמירה של רצף העבודה בקו הייצור. ציוד הניקוי התעשייתי מאפשר שמירה שוטפת על הכלים הטכניים, ואף מאפשר איסוף פסולת מוצקה ונוזלים שנוצרים כתוצאה מתהליך הייצור.

מדוע כדאי לבחור ב"עוז בת גלים" לקווי הייצור של עיבוד מתכות?

"עוז בת גלים" מציעה לעוסקים בקווי הייצור המכניים, שואבים תעשייתיים בעלי מנגנוניים ייחודיים עבור קווי הייצור הללו, מכונות פולישמכונות קרצוף, מטאטאים, מכשירי שטיפה בלחץ, מכונות שטיפה בלחץ קיטור, מכונות קיטור תעשייתיות ועוד. מגוון של ציוד הניקוי המקצועי והכימיקלים הייחודיים, מאפשרים לשמור על סביבת עבודה נקייה, בטוחה ורציפה.

מעוניינים במידע נוסף? מוזמנים ליצור איתנו קשר.

פתרונות ניקיון וחיטוי למפעלים:

שואבי אבק לשאיבת שבבים ושמן

שואב אבק תעשייתי הוא הכלי המתאים ביותר להסרת שבבי מתכת מכלי עבודה לאחר כל מחזור עבודה. פעולה זו שומרת על מכונות במצב מושלם, מפחיתה את זמן ההשבתה ומבטיחה איכות מוצר מקסימאלית. 

פעילות הניקיון בקווי הייצור מגוונת ביותר

סביבת עבודה של קווי ייצור, זקוקה בעיקר לניקוי ותחזוקה של מכונות CNC (עיבוד מתכות). מכונות אלו, מחייבות שימוש בציוד ניקוי מקצועי, שיבטיח את בטיחות המפעיל. גם בשימוש במכונה עצמה וגם בשמירה על ניקיון המרצפות. תהליך הניקוי הוא אלמנט משמעותי ומרכזי בשמירה על איכות ובטיחות הציוד ועל בטיחות העובדים שנמצאים בסביבת העבודה.

התמודדות מול אבק גרפיטי או אבקת שרף

אנו בעוז בת גלים מציעים פתרונות ייעודיים של ציוד ניקוי מקצועי עבור מפעלים המשתמשים בחומרי גלם מורכבים וקשים. לדוגמא, מפעלים המשתמשים בגרפיט או באבק שרף. עבור סביבות עבודה מאתגרות אלו, יש ל"עוז בת גלים" שואבים תעשייתיים השואבים ברציפות כמות גבוהה של אבקות וחומרי פסולת נוספים, הנוצרים במהלך העבודה השוטפת. שואבים מקצועיים אלה, מבטיחים עבודה רציפה ובטוחה תוך כדי שמירה על איכות מוצר ברמה הגבוהה ביותר.

יתרונות:

 • סביבת עבודה בטוחה.
 • חיסכון בעלויות.
 • חוסך בזמן.
 • סביבת עבודה בריא.

אבקות פלסטיק, מגנזיום, אלומיניום, ליתיום ונתרן

חומרי תבערה כמו פלסטיק, מגנזיום, אלומיניום, ליתיום ונתרן מהווים סכנה מכיוון שהם עלולים להישרף או להתפוצץ במידה והם נדלקים. שואבי האבק התעשייתיים בעלי מנגנון של ATEX, המסוגלים לפעול בנוכחות חומרים אלה ללא ניצוצות. מומלץ לקרוא: שואב אבק מוגן פיצוץ - חשוב לדעת.

אוספים אבק שנוצר מחיתוך לייזר

פעולות חיתוך המתבצעות על מכונות לייזר קטנות ובינוניות, מייצרות אבק דק דמוי אדים המסוכן לעובדים. שואבי האבק הייחודים של "עוז בת גלים" משתלבים במכונת חיתוך עצמה, והם עובדים באופן רציף. שואבים ייחודים אלו, מצוידים במסנן פחמן פעיל שמסלק את כל הריחות הנוצרים מפעולה זו. ניתן להשתמש במערכות שאיבה מרכזיות גם במכונות חיתוך לייזר גדולות יותר.

ניקוי רצפות בסביבות עבודה של תעשיית הרכב

רצפת העבודה בכל תעשיית הרכב היא סביבת עבודה קשה ומאתגרת. סביבת עבודה זו דורשת ניקיון מתמיד מחומרי גלם שונים שעלולים להיות מסוכנים עבור צוות העובדים והלקוחות. בסביבת עבודה זו, יש להסיר שמן ומדללים שונים שנוצרים ברצפה לפני שהם עלולים לגרום לתאונות. אבק וגזים נוספים עלולים לחדור למערכות האוורור ולהפוך את הסביבה למסוכנת. מקרצפות, שואבים, וגרניקים בתצורה של מים חמים וגם קרים, מטאטאים וכימיקלים ייחודים, יהפכו באופן המהיר, היעיל את סביבת העבודה לבטוחה ופרודוקטיבית ביותר.

יניקה של אבקת צבע

חלק הכרחי בתחזוקת מטוסים וספינות הוא הסרת הצבע מקירות הספינה. על מנת להבטיח יעילות תפעולית מקסימאלית ותחזוקה טובה, יש לאסוף את אבקת הצבע שנוצרה משתי סיבות עיקריות: אבקת הצבע היא חומר רעיל שעלול לפגוע בעובד. כמויות גדולות של אבק צבע עלולות ליצור תקלות במערכות חשמל וניווט. הפתרון ש"עוז בת גלים" מציעה הינו, שימוש בשואבים בעלי מנגנון ATEX, בהם משמשים יצרני אווירונאוטיקה וספינות גדולים ברחבי העולם.

יתרונות השימוש בציוד הניקיון המקצועי של "עוז בת גלים"

 • אין השבתת או פגיעה במערכות נוספות.
 • איכות מוצר טובה יותר.
 • סביבת עבודה בטוחה יותר.
 • סביבת עבודה בריאה יותר.
 • תפוקה רבה יותר.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ אישי מוזמנים לכתוב לנו או להתקשר עכשיו 1700-701-174

יישומים בייצור פלדה

ייצור צינורות פלדה

שימוש בשואבי אבק תעשייתיים מפחיתים את זמן השבתת המכונה במהלך הייצור וכך נמנעת שחיקה של כלים. בתהליכי ייצור של פלדה, יש צורך לחכות שצינורות הפלדה יתקררו, על מנת להסיר את סיגי הפלדה לפני השלב הבא של הייצור. לכן, שימוש רציף בשואבים תעשייתיים מפחית את זמן הניקוי בכ-70%, ושומר על קווי היצור בטוחים ויעילים.

איסוף שבבים מלוחות פלדה

חלק מתהליך הייצור של פלדה, הוא בניסור אוטומטי של לוחות הפלדה. על מנת לשמור על ניקיון הייצור והתפעול יש להסיר את הנסורת ואת שבבי המתכת. 

OEM - יצרני מכונות

פתרונות השואבים התעשייתיים של "עוז בת גלים" מסייעים ליצרני מכונות אוטומטיות, ליצור מוצרים באיכות גבוהה, בבד בבד עם בטיחות העובדים ופרודוקטיביות בתהליכי הייצור. ציוד הניקוי התעשייתי מסייע בעת הצורך להתמודד עם אבקות שנוצרות במהלך התהליך בבטחה מוחלטת. "עוז בת גלים" מאפשרת צירה של שואבים מרכזיים שנבנים בהתאם לצרכים הספציפיים של הלקוחות ושל קווי הייצור. 

השואבים התעשייתיים מסייעים בתהליך הייצור בארבעה שלבים שונים:

 1. השואבים מסייעים במינון והסעה של חומרי גלם.
 2. השואבים מאפשרים לתהליכי העיבוד במחזור הייצור.
 3. השואבים מסייעים בשלב האריזה.
 4. השואבים מאפשרים ניקיון בשלב האריזה, ואוספים את חלקיקי האבק והגרגרים הנוספים שנוצרים בתהליכי הייצור.

הובלת גרגרים ואבק ביעילות

מסועים פנאומטיים של "עוז בת גלים" מעבירים אבקה, גרגרים משקים, שקיות גדולות או מיכלים, למקום הנדרש בכמויות הנבחרות ובזמן הרצוי. תהליך העברת המוצר מתרחש בתנאים היגייניים, ומגן על הסביבה ועל בריאות העובדים. 

יתרונות

 • שואבים תעשייתיים מעבירים כמוסות ריקות בגדלים שונים, ואף מצליחים לשמור על שלמותן תוך הימנעות מפתיחתן במהלך ההובלה.
 • השואבים התעשייתיים מונעים פיזור אבק וזיהום מוצרים. חומרי הגלם המועברים נשמרים בסביבה מבודדת בהלך העבודה. 
 • השואבים והמסועים הפנאומטים מעבירים גם חומרי גלם מעורבבים מראש, תוך כדי שמירה על שלמות חומרי הגלם.
 • המסועים הפנאומטיים והשואבים המצוינים מגבירים אוטומציה, בטיחות ופרודוקטיביות.

בטיחות ואוטומציה בעיבוד מוצרים

מכונות אוטומטיות דורשות שואבים תעשייתיים על מנת למנוע זיהום של המוצר משאריות של פסולת. שואבי האבק התעשייתיים של "עוז בת גלים" חזקים וניתנים לשילוב בכל תהליכי הייצור, גם באופן קבוע וגם כשואבים ניידים. עיצוב השואבים  הוא ייחודי, הוא עוצב כך שיהיה ללא זוויות, על מנת למנוע מצב, שבו על השואבים עצמם ייאספו  חלקיקי אבק או כל פסולת אחרת. לשואבים המקצועיים של "עוז בת גלים" יש אפשרות להתאים עבורכם מערכות סינון שונות הכוללות פילטרים בעלי יכולות סינון שונות. לדוגמא: פילטרים עם מנגנון סינון של מסנן HEPA / ULPA, או פילטרים מוחלטים עם מערכת Bag-In Bag-Out.

יתרונות השימוש בשואבים תעשייתיים של "עוז בת גלים"

השואבים התעשייתיים של "עוז בת גלים" הם באיכות גבוהה, המבטיחים הסרת אבק מהסביבה ומהציוד, ומונע זיהום מוצרים. באמצעות שימוש של השואבים, אין השבתה של המכונות. מתקיים איסוף רציף של אבק ופסולת, פעולה זו מגדילה את התפוקה ומונעת אובדן זמן חשוב המופנה לניקוי המכונות. השואבים התעשייתיים הם בעלי מערכות סינון מורכבות. מערכות סינון אלו, מאפשרות סביבות עבודה בריאות, בטוחות ופרודוקטיביות. השואבים התעשייתיים מאפשרים הגנה ובטיחות  גם בסביבות עבודה בהם יש חומרי גלם עם פוטנציאל לפיצוץ.  

מיטוב פעולות האריזה באמצעות שואבים תעשייתיים

שואבים תעשייתיים ייחודים שנועדו לסייע בשלב האריזה. שואבים מצוינים של "עוז בת גלים" אוספים ברציפות שאריות של נייר או פלסטיק שנוצרים בתהליך האריזה. שאריות חומרי הגלם הקצוצים נשאבים ונדחסים היטב לתחתית השואבים, תוך שמירה של אופטימיזציה לקיבולת המיכל. תהליך הריקון של השואב מהיר וקל.

יתרונות

 • אין השבתה של המכונה. 
 • שאריות חומרי הגלם נדחסים לתחתית השואב, וכך מוכפל זמן העבודה לפני שיש צורך לרוקן אותה.
 • באמצעות פעולת הניקיון הרציפה, לא מזדהם המוצר הנארז.
 • על ידי איסוף רציף של פסולת חומרי הגלם נחסך זמן עבודה ועולה הפרודוקטיביות של צוות העובדים.

אבק ותרופות

"עוז בת גלים" מציעה עבור תעשיית הפארמה, התרופות והכימיה, מכשירי ניקוי מקצועיים וייחודיים, השומרים בקפדנות על; תהליך הכנת המוצר, על צוות העובדים בסביבת העבודה, תוך כדי הבטחה לחיסכון, בטיחות ופרודוקטיביות לכל אורך התהליך. הייחודיות של מכונות הניקוי התעשייתיות של "עוז בת גלים", הוא במספר הגרסאות של יחידות הפילטרים בעלות התכולה הגבוהה (עד OEB5) החל במכשירים קיימים ועד האפשרות ליצור מערכות בהתאמה אישית.

יתרונות השימוש בציוד הניקוי התעשייתי של "עוז בת גלים"

 • ציוד הניקוי המקצועי – תעשייתי  מבטיח בטיחות מוחלטת.
 • רמת הכליאה עד OEB5.
 • סינון מוחלט של HEPA14.
 • החלפה בטוחה של פילטרים וסילוק החומר שנאסף.
 • אפשרות לשטוף את האבק וחומרי גלם נוספים לא צורך להשבית את מכונות הניקוי המקצועיות.
 • מתאים לאבק דליק.
 • תאימות GMP.
 • תהליך ניקוי וחיטוי קל ומהיר.
 • אימות תהליכי השטיפה והניקוי לפני ההתקנה.
 • ניתוק מוחלט של יחידת המסנן מקו הוואקום בסוף הפעולה כדי למנוע זיהום צולב.
 • פרודוקטיביות.
 • מכונות הפעלה 24/7.
 • מיכל בעל קיבולת גבוהה.
 • מכשירים לזיהוי מצב המסננים וביצועי המכונה.
 • קלות שימוש.
 • החלפה קלה של המסננים והחלקים המתכלים.
 • סיכון לטעויות מופחת לרמה המינימלית.