ניקוי בלחץ מים

מכונות שטיפה בלחץ מים חמים וקרים הינן מכונות יעילות, המצליחות להתמודד עם משימות ניקוי מורכבות ומאתגרות ביותר, מכונות שטיפה פרודוקטיביות וחסכוניות ביותר.

מכונת שטיפה בלחץ קיטור

ישנם שני סוגים של קיטוריות:

 1. מכונות קיטור תעשיתיות, הכוללות גם מכונות שטיפה בלחץ מים חמים.
 2. קיטוריות ביתיות.

מכונות השטיפה בלחץ מים חמים קרים הנקראות גם הן מכונות קיטור, מאפשרות למפעיל המכונה לווסת את טמפרטורת המים, ואת עוצמתן על פי הצורך, וכך תהליך הניקוי הופך להיות מדויק וקפדני יותר. כאמור, ישנם שני סוגים של קיטוריות: מכונות קיטור תעשיתיות, ומכונות שטיפה בלחץ מים חמים.

כיום, יותר מבעבר, בכל התעשיות ובכל רחבי הגלובוס, צוותי הניקיון מתבקשים לנקות משטחים וחללי עבודה, באופן מהיר ואפקטיבי יותר. המשטחים יכולים לנוע החל מחיטוי עגלות קניות בין משתמשים, ניקוי רצפות בחללים מסחריים, בניקוי רצפות ייצור, ניקוי ציוד חקלאי, ניקוי מפעלי מזון ותרופות ועוד.

במחקרים שנערכו בשיתוף חברת NILFISK ו- wfk (מכון הטכנולוגיה לניקוי בדנמרק), נחשף כי ניקוי בקיטור מים חמים מפחיתים את זמן ניקוי בממוצע בכ-40%, ובמקרים של ניקוי שומן ושמן, ניקוי באמצעות מים חמים הוא יעיל פי ארבעה מניקוי במים קרים. נתון זה מתורגם להפחתת זמן הניקוי בכ-75%.

המומחים של עוז בת גלים ישמחו להתאים לכם את מכונת הקיטור לה אתם זקוקים. התקשרו עכשיו 1-700-701-174

כיצד קיטור מים חמים הופך לאפקטיבי ויעיל ביותר בניקיון וחיטוי?

מולקולת של מים חמים מסתובבות מהר וחזק יותר (ממולקולות לא חמות), כך הן מפרקות את המולקולות של החומרים השונים שיש להסיר באפקטיביות מדהימה, ולכן שטיפה בלחץ במים חמים הוא כלי נוסף, חשוב ואפקטיבי, להתמודדות עם סביבות עבודה שונות.

יתרון עצום, למפעיל מכונת השטיפה בלחץ מים חמים וקרים, היא היכולת לווסת את טמפרטורת המים מול חומרים כגון: שמן, שומן, גריז, עובש, טחב, כימיקלים במפעלי ייצור,מפעלי מזון ועוד. למעשה, כמעט בכל מקום יש יעילות וחיסכון בשימוש מכונת השטיפה בלחץ ייחודית זו.

מכשירי שטיפה בלחץ מים חמים וקרים למגוון יישומים:

 • מוסכים - מכונת שטיפה בלחץ מים חמים וקרים מתמודדת בהצלחה גדולה עם כתמי שמן, כתמים מגוונים ממכוניות דולפות, כתמים על שבילי הגישה ועוד. ומאפשרת להחזיר את חלל העבודה לנעימה, נקייה ובעיקר בטוחה.
 • ניקוי עובש וטחב - הימצאות של עובש וטחב מהווים בעיה בריאותית ומבנית, ולכן יש להסירם מיידית. כך ישמר ביטחון הדיירים והאורחים, וישמור על איכות ותחזוקת המבנה.
 • ניקוי ציוד בנייה - ניקוי וחיטוי במים חמים מנקה את הציוד ההנדסי והרכבים באתרי בנייה, מסיר את הבוץ הקשה, את האבק ופסולת הייחודים של אתרי בנייה ממחפרים, טרקטורים, משאיות, מכליות ועוד.
 • ניקוי מסעדות - במסעדות, מגוון של משטחים וחללים שונים, צריכים התיחסויות שנות. ניקוי המטבח, ניקוי משטחי הכנת האוכל, ניקוי הרצפות במטבח חשוב ודורש רמת חיטוי וניקוי בטמפרטורה גבוהה מאד גדי להסיר שומנים וחלקי אוכל שיכולים חלילה ליצור זיהום. פנים המסעדה וחלל האירוח, שדורש חיטוי ברמה גבוהה עם תחושת נעימות וביטחון לאורחים. וכן שטחי החוץ, שמהווים הזמנה למסעדה ומחייבים משטחים בטוחים לצוות העובדים והלקוחות.
 • יקבים - ליקבים לרוב יש ציוד רב אותו יש לנקות באופן קבוע וחייבים לעמוד בסטנדרטים של הרשויות. במידה והציוד לא יהיה נקי ומיטבי, איכות היין תפגע. מכונת השטיפה בלחץ מים חמים וקרים מנקה באופן איכותי ובטיחותי את הציוד המגוון שיש ליקבים: מיכלי תסיסה, ציוד לבקבוקים, משאבות, שולחנות מיון ענבים, מיכלי יין, משאבות ועוד.
 • ניקוי נכס להשכרה/ לפני מכירה - מכונת שטיפה בלחץ מים חמים וקרים, מתמודדת בהצלחה עם שיפור חזית המשטחים החיצונים של הנכסים: שבילי הגישה, אזור החנייה, קירות, ועוד. המכונה מצליחה לנקות את הכתמים, העובש, השמנים שהתרכזו בסביבה החיצונית, ומרעננים את הסביבה החיצונית באופן אפקטיבי ויעיל ביותר. חברות אחזקה אשר שומרות על איכות הבניינים, משתמשות רבות במכונת שטיפת לחץ מים חמים וקרים, על מנת להפוך את הסביבה לאטרקטיבית ובטוחה ביותר עבור הדיירים.
 • ניקוי ציוד מפעל לייצור מזון - במפעלים לייצור מזון ומשקאות, יש תקנות ממשלתיות המחייבות לשמור על סטנדרטיזציה גבוהה ביותר. מכונות שטיפה בלחץ מים חמים הן חובה במתקני ייצור אלו. חיטוי והייגיינה הן חובה יומיומית על משטחי המזון, בפסי היצור, ברצפות ובקירות.
 • ניקוי ציוד מפעל לייצור תרופות - סוג נוסף של סביבת עבודה שחייבת רמה גבוהה ביותר של חיטוי וסניטציה, הן מפעלי התרופות. במפעלי התרופות יש צורך להשמיד כל סיכוי לזיהום שיכול להיווצר מחיידקיים ואורגניזמים. דליפות שמתרחשות עם נוזלים מסוימים, או כימיקלים הנשארים על משטחי העבודה. מכונות שטיפה בקיטור מים חמים, מנקות היטב את הסביבה. ושומרת על איכות העבודה ועל בטיחות העובדים.
 • ניקוי ציוד לניהול פסולת - משאיות מיחזור ומשאיות אשפה מתמודדים עם כמויות של פסולת מסוגים שונים. מכונת שטיפה בלחץ מים חמים וקרים, מתמודד באופן היעיל והאפקטיבי ביותר, מול כל החומרים המגוונים. מכונת השטיפה בלחץ, מתמודדת היטב גם עם הציוד הנלווה; מטחנות, מגרסות, ציוד שרפה, טרקטורים להטמנה, תחנות העברה, פחים, ניקוי חלקי המשאיות והרכבים העוסקים באיסוף הפסולת.
 • ניקוי חלקי רכב - מנועים בכלי הרכב מייצרים שומן ושמן בעת תהליך העבודה. ניקיון במכונת שטיפה בלחץ מים חמים וקרים, מחייב ניקוי של המנועים והצינורות. במיוחד נועד לשמור על תקינות המנוע ועל התפקוד המיטבי שלו.
 • ניקוי ציוד במפעל לייצור רכב - כמו מפעלי ייצור רבים, גם יצרני הרכב, זקוקים למכונת שטיפה בלחץ מים חמים וקרים. עבודות ההרכבה לאורך כל פס הייצור, גורמות לפסולת מגוונת של חלקים ושמנים. מכונת השטיפה בלחץ מים חמים נותנת מענה בטיחותי ואיכותי לתהליך הניקוי.